Sanallaştırma


Doz Teknoloji , sanallaştırma konularında üstün bilgi ve tecrübelere sahiptir.
Bu kendi işinize odaklanma konusunda büyük bir güç sağlayacaktır. 


Sanallaştırma , geleneksel olarak donanıma bağlı kaynakları kullanarak faydalı BT hizmetleri oluşturmanıza olanak sağlayan bir teknolojidir. 
Yeteneklerini birçok kullanıcı veya ortam arasında dağıtarak fiziksel bir makinenin tam kapasitesini kullanmanıza olanak tanır.

En bilinen ürünler Hyper-V , Wmware, Citrix, KVM dir.

"Sanallaştırma platformunuzu LINUX olarak seçerseniz , he
m işletim sistemi hem de sanallaştırma ürünlerinizde lisans bedelleri ödemezsiniz". 

Daha pratik bir ifadeyle , bireysel özel amaçlara sahip 3 fiziksel sunucunuz olduğunu hayal edin. Biri posta sunucusu, diğeri web sunucusu ve sonuncusu dahili eski uygulamaları çalıştırıyor. Her sunucu yaklaşık %30 kapasiteyle kullanılıyor; bu, çalışma potansiyellerinin yalnızca bir kısmı. Ancak eski uygulamalar dahili işlemleriniz için önemli olmaya devam ettiğinden, onları ve onları barındıran üçüncü sunucuyu korumanız gerekir, değil mi?

server-usage-500x131.png

Geleneksel olarak, evet. Bireysel sunucularda bireysel görevleri çalıştırmak genellikle daha kolay ve daha güvenilirdi: 1 sunucu, 1 işletim sistemi, 1 görev. 1 sunucuya birden fazla iş vermek kolay değildi. Ancak sanallaştırma ile, eski uygulamaların taşınabilmesi için posta sunucusunu bağımsız görevleri yerine getirebilecek 2 benzersiz sunucuya bölebilirsiniz. Aynı donanım, sadece daha fazlasını daha verimli kullanıyorsunuz.

server-usage-for-virtualization-500x131.png

Güvenliği göz önünde bulundurarak, başka bir görevi yerine getirebilmesi için ilk sunucuyu yeniden bölebilir ve kullanımını %30'dan %60'a ve %90'a yükseltebilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, artık boş olan sunucular, soğutma ve bakım maliyetlerini azaltmak için başka görevler için yeniden kullanılabilir veya tamamen kullanımdan kaldırılabilir.